تالار مدافعین حیوانات
روتوایلر - نسخه قابل چاپ

+- تالار مدافعین حیوانات (http://irspca.takbb.com)
+-- انجمن: چهارپایان (/forum-10.html)
+--- انجمن: سگ ها (/forum-12.html)
+---- انجمن: سگهای بزرگ (نگهبان) (/forum-288.html)
+---- موضوع: روتوایلر (/thread-208.html)

روتوایلر - حامدد - ۱۰-۲۴-۹۱ ۰۵:۵۰ صبح

از انواع گونه‌های سگهای نگهبان می‌باشد. در گذشته این سگ جهت محافظت از احشام توسط گله دارها مورد استفاده قرار می‌گرفت. بعدها صفات پسندیده این سگ آن را به عنوان سگ نگهبان خوبی مطرح کرد. این سگ همیشه آماده دفاع از صاحبش می‌باشد. ارتفاع سگ نر ۶۰ تا ۶۸ سانتی متر و ارتفاع سگ ماده ۵۵ تا ۶۵ سانتی متر می‌باشد. این سگ دارای گردنی قوی، سری پهن، گوش‌هایی کوچک و پو ششی به رنگ سیاه و خرمایی می‌باشد . این سگ نجابت و هنرمندی را توام داراست. دم، کوتاه و افقی است و اگر دمش بلند باشد باید کوتاه بشه خیلی وقت شناس است و زمان انجام وظیفه و ترک خدمت را بخوبی تشخیص می‌دهد. با اینکه ذاتا خشن نیست ولی در عین حال در مقابل دشمن خطرناک است. نسبت به صاحبش همیشه مهربان و باوفا است. اطفال کوچک را دوست دارد. حافظهای قوی دارد و تعلیماتش را هیچ گاه از یاد نمی‌برد. زندگی صمیمی را دوست دارد و با وجود سنگینی وزنش حرکات سریعی دارد
[تصویر:  image.php?di=H6O7]

RE: روتوایلر - Hamid71 - ۱۰-۲۴-۹۱ ۰۴:۳۷ عصر

خیلی جالب بود.ممنون

RE: روتوایلر - حامدد - ۱۰-۲۵-۹۱ ۱۲:۳۹ صبح

سلام ممنون . توی مستندی نشون میداد مقایسه قوی ترین فک روتوایلر قدرت گاز گرفتنش از ژرمن و پیت بول زیادتره .

RE: روتوایلر - fereshteh - ۱۰-۲۵-۹۱ ۰۸:۱۳ صبح

سلام آقا حامد
البته من نمیخوام از این سگها بخرم . یکی از دوستام به این سگها علاقه داره . من فقط سگهای مینیاتوری رو دوست دارم . به هرحال دوستم سوال داشت که قیمت این سگها دربازار چنده و کلا تو ایران هم هست یا نه واگه هست کجا هست وبعد هم این که معمولا این سگها چند سال عمر میکنند.

RE: روتوایلر - mohammaddthri - ۱۰-۲۵-۹۱ ۰۶:۳۹ عصر

یکی از همسایه های ما داره البته رنگ قهوه ای
خیلی وحشتناک هستند

RE: روتوایلر - حامدد - ۱۰-۲۶-۹۱ ۰۱:۲۰ صبح

سلام . من خودم دوبرمن و ژرمن دارم ولی دوستام که این از این نژاد دارن راضین . قیمتش فرق میکنه تا اونجا اطلاع دارم اگه اشتباه خدمتتون نگم بین 400 /500 میشه شاید بالا یا پایین. بین 8 تا 11 سال عمر میکنن